• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/Karda-Mühendislik-203832029747824/
Atık Yönetimi
   Atık Yönetiminde En İyi 5 Sürdürülebilir Uygulama: Çevresel etkinizi azaltabilecek ve sürdürülebilirliği artırabilecek atık yönetimine yönelik çevre dostu çözümleri keşfedin. Geri dönüşüm programlarından yenilikçi atık su arıtma tesislerine kadar çevre mühendisliği alanındaki en son uygulamaları öğrenin.

   Sürdürülebilirlik, üretimin ve çeşitliliğin sürekliliğini sağlarken insanlığın yaşamını daimi kılma yeteneğidir. Sağlıklı bir çevrenin ve başarılı bir işin ana faktörüdür. İş sürdürülebilirliği, çevreyi olumsuz etkilemeden bir iş yürütme uygulamasıdır.

   Sürdürülebilir atık yönetimi, çevreyi, insan sağlığını ve gelecek nesilleri tehlikeye atmayacak şekilde çeşitli atık türlerinin toplanmasından bertarafına kadar tüm aşamaları ifade eder. Üretimden son arıtmaya kadar atık yönetimi organizasyonunda gerekli olan her faaliyeti içerir. Sürdürülebilir atık yönetiminin amacı, tüketilen doğal kaynak miktarını azaltmak, doğadan alınan malzemeleri mümkün olduğu kadar yeniden kullanmak ve mümkün olduğunca minimum atık oluşturmaktır.
  
405 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın